Gå til innholdet
Nye nettsider er nylig lansert, og vi fikser fortløpende feil og mangler. Takk for at du har tålmodighet mens vi får alt innhold på plass.

Datainnsamling og -analyse

Under oppgaveskrivingen er det viktig at du:

  • Innhenter og lagrer alle data-/personopplysninger på en sikker måte, i tråd med Sikts meldeskjema, informasjonsskriv og VIDs interne retningslinjer.
  • Kun innhenter data deltakerne har samtykket til.
  • Kun bruker data slik det er beskrevet i prosjektbeskrivelsen.
  • Sørger for at du kan svare på spørsmål fra respondenter/informanter om behandlingen, og at du kan slette data fra og om dem, om du blir bedt om det.
  • Melder enhver endring av hvordan personopplysninger håndteres til Sikt.

Vesentlige endringer i prosjektet

Vesentlige endringer i prosjekter må meldes til Sikt før de settes i verk. Les mer på Sikts nettside.

Avvik

Den som oppdager avvik, skal straks varsle til nærmeste leder. Den som oppdager avviket, eller nærmeste leder, rapporterer til prorektor for forskning og personvernombudet. Personvernombudet vurderer om avviket skal meldes til Datatilsynet. Mer om avvikshåndtering i VIDs rammeverk for personopplysninger og retningslinjer for avvikshåndtering.