Nye nettsider er nylig lansert, og vi fikser fortløpende feil og mangler. Takk for at du har tålmodighet mens vi får alt innhold på plass.
Fra skriving til sightseeing: Reisebrev fra en doktorgradsstudent i Normandie
- Av: Mari Refve Østerhus
- Publisert: 15. november 2023.
I slutten av august 2023 reiste jeg sammen med mann og hund til Le Havre i Normandie, Frankrike, for et forskningsopphold ved Universitetet i Le Havre. Fokuset under oppholdet var å knytte nye kontakter innenfor feltet, formidle forskningen min i nye miljøer og å jobbe videre med artikkelskrivingen til doktorgradsprosjektet mitt.
Hvorfor akkurat Le Havre tenker du kanskje? Det var nettopp ikke bare den franske osten og vinen som trakk meg dit. Helt siden jeg startet som ph.d. student ved VID høsten 2021, har jeg ønsket å dra på et utenlandsopphold i løpet av doktorgradsperioden min. Av tidligere erfaringer har jeg lært at utenlandsopphold gir meg både erfaringer, bekjentskap, kunnskap og minner jeg ikke ville vært foruten. Jeg brukte derfor god tid på å finne ut hvor jeg skulle dra for å få mest mulig ut av oppholdet, både faglig og sosialt siden ektemannen min skulle være med på reisen.