Nye nettsider er nylig lansert, og vi fikser fortløpende feil og mangler. Takk for at du har tålmodighet mens vi får alt innhold på plass.
Våre kapeller er åpne
- Publisert: 26. februar 2022.
Vi opplever nå det vi har fryktet, men sett bygge seg opp: En omfattende og aggressiv russisk invasjon av Ukraina. Mange liv vil helt unødvendig og uskyldig gå tapt, og ødeleggelsene vil bli store.
I tillegg er dette et kraftig brudd på folkeretten og Ukrainas selvstendighet og selvbestemmelsesrett, som avdekker Putins fundamentale forakt for internasjonal rett.
Per nå har vi ingen studenter fra Ukraina eller Russland på utveksling. Det er likevel mange som vil være berørt av en situasjon som både er krevende og skremmende.
─ Det er en situasjon som skjer ikke langt fra oss og hvor Norge også grenser til den angripende part, sier rektor Bård Mæland.