Gå til innholdet
Nye nettsider er nylig lansert, og vi fikser fortløpende feil og mangler. Takk for at du har tålmodighet mens vi får alt innhold på plass.
Jente sitter på et bibliotek og ser på en laptop

Globalisering og bærekraftig utvikling

Enkeltemner, Nettstudie

I dette emnet drøftes viktige samfunnsendringer og utfordringer av global karakter. Særlig fokus vil være på bærekraftig utvikling og hvordan dette relaterer til utfordringer i dag, både lokalt, nasjonalt og globalt. Studentene skal også lære å se sammenhenger mellom teorier som beskriver globalisering som en sosial prosess og teorier som omhandler mellommenneskelig samspill i tverrkulturelle møter.

Undervisningsspråk
Studiepoeng
Studielengde
Støttes av lånekassen
Søknadsfrist
Oppstart
Opptakskrav og poeng

Opptakskrav

Opptak til studiet skjer på grunnlag av generell studiekompetanse. Søkere som ikke oppfyller kravene til generell studiekompetanse, kan etter fastsatte kriterier søke opptak på grunnlag av realkompetanse. Det er en forutsetning at søkere/studentene har gode norskkunnskaper både muntlig og skriftlig. Søkere med utenlandsk utdanning må dokumentere at de oppfyller krav til norsk- og engelskkunnskaper i forskrift 6. januar 2017 nr. 13 om opptak til høyere utdanning.

    • Silje Dragsund

    • Studieleder

  • Kerenina K. Dansholm
    • Kerenina K. Dansholm

    • Emneansvarlig

  • Opptak
    • Opptak

    • Team opptak